Menu

Tel.: +420 774 501 430

Email: info@plnouparou.com

Časté dotazy

V této sekci se Vám budu snažit stručně popsat nejčastěji pokládané otázky klientů.

Gtechniq???

- V České republice pro mnoho lidí neznámá značka, ovšem ve světě používaná spoustou uznávaných detailingových center a detailery jako například Topaz detailing, Abu Dhabi motors, White details, Deep-Shine Detail a další. Své zastoupení má i v F1, kde Gtechniq vyvinul povlak určený speciálně pro tyto vozy, a sklokeramickou ochranu Gtechniq má od roku 2019 i Americký prezident na svém letounu Air Force One. 
- Další zajímavostí je, že Gtechniq vyvinul vůbec první keramickou ochranu na trhu.
- V současné době patří Royal Olomouc mezi 7 akreditovaných center Gtechnik v Čr. (V rámci udržení vysokých standardů se již počet center nebude zvyšovat).

Xpel???

- PPF ochranné fólie Xpel jsou ve světě naprostá exkluzivita. Pokud chcete dokonale ochránit vůz před okolními vlivy, tak právě Xpel fólie jsou nejlepší možností. Vyznačují se dlouhou životností se zárukou výrobcem až 10 let, UV stálostí, samohojivým efektem a samozřejmě vysokou odolností.
- Tyto fólie jsou zajímavé i tím, že se neřežou přímo na karoserii vozu, ale každý díl se řeže předem na plotru. Aplikace je sice složitější, ale vyhneme se tak řezání fólie na laku a klasickému poškození laku nožem. Zároveň tím vzniká možnost toho, že si sami navolíte, které části vozu ochránit.
- V Čr je po aplikaci na celý vůz nejžádanější ochrana nejnamáhanějších částí jako přední nárazník, kapota, světla, přední blatníky, zrcátka, ale navolit si můžete cokoliv dle vlastních požadavků. Stejně jako u Gtechniq má akreditaci na aplikaci fólií Xpel jen pár center v Čr.


Co je Autodetailing?

- Autodetailing je ve zkratce prémiová péče o každý povrch vozidla v každém detailu, kde se kromě čištění klade velký důraz na ochranu všech povrchů.

Co je dekontaminace laku?

- Díky dekontaminaci dokáži zbavit jakýkoliv povrch exteriéru vozidla nečistot, které běžným mytím nesmyjete.
  Je to například asfalt, polétavá rez, průmyslový spad, zapečený brzdný prach na discích kol, atd.

Proč je dekontaminace důležitá?

- U kontaminovaného laku dochází k rychlejší degradaci a v horším případě i poškození či rezivění.
- Ochrana nanesená na karoserii bez dekontaminace se nedokáže dostatečně napojit na lak a proto rychleji ztrácí svůj účinek.
- Je nedílnou součástí renovace laku. Pokud není lak před renovací dostatečně vyčištěn, hrozí jeho poškození.
- V mnoha případech je toto poškození neopravitelné.

Proč aplikovat ochranu karoserie?

- Váš vůz je Vaše investice do budoucna, kterou takto můžete ochránit před ztrátou hodnoty.
- Díky různým ochranám dokáži zpomalit a v některých případech i zastavit stárnutí různých částí vozu (lak, pryže, plastové části, kůže, atd.).

Jak nejlépe ochránit můj vůz?

- Možností je mnoho a vždy se tato služba odvíjí od toho, kolik chcete do svého vozu investovat a jaké jsou Vaše priority (dokonalá ochrana, snadná údržba, zastavení stárnutí, atd.).
- V současné době je nejvyspělejší ochranou aplikace PPF fólií a poté Keramická ochrana laku.

Co je to Sklokeramická ochrana Gtechniq?

- Díky příměsi křemíku se dokonale váže k povrchu a vytváří tak nepropustnou bariéru mezi vozem a okolními vlivy.
- Ve většině případů je tato ochrana až 3x tvrdší, než samotný lak vozu.
- Další vlastností je posílení lesku, snadná údržba vozu, výdrž až několik let se zárukou a samozřejmě samohojivá vlastnost ochrany, kdy se šrámy z provozu na sluníčku samy zatáhnou.
- Tato ochrana dokáže zastavit stárnutí Vašeho vozu.

Co je Renovace laku?

- Touto službou zbavím lak nejen všech nečistot, mikroškrábanců, ale i větších vrypů. Následně je lak leštěn do vysokého lesku.

Co je Vícekrokové leštění laku?

- V prvních krocích se odstraňují defekty laku korekcí nebo i broušením. (Vrypy, hologramy, mikroškrábance, pomerančový lak atd). V dalších krocích se z laku vytahuje maximální lesk a hloubka. 
- V případě zájmu je možnost provést pouze jednokrokové nebo dvoukrokové leštění laku. Cena ale i konečný efekt laku budou nižší.

Péče o kůži (Useň):

- Stejně jako při péči o lak, tak i u kůže se spokojím jen s těmi nejlepšími přípravky a to značky Colourlock, které doporučují i výrobci automobilů předních značek.
- Samozřejmostí je i péče o alcantaru.

Časová náročnost:

- S časem je to velmi individuální. U renovace laku s aplikací sklokeramické ochrany nebo PPF fólie je to většinou 7 - 10 dní, ovšem u Top programu se můžeme bavit i o 14. a více dnech práce.
- U základních balíčků je to jeden až dva dny.

V případě jakýchkoliv jiných dotazů mne neváhejte kontaktovat.